انتشار: Aug 2022
Logo

آموزش رهبری خدمات مشتری

مدرس Brad Cleveland
انتشار 2022/08/22
مدت زمان 1h 7m
سطح مناسب همه
فایل تمرینی دارد

دانلود فایل فشرده

با توجه به امکانات آموزش و همچنین امکانات بسته انتخاب شده لینک دانلود فایل فشرده آماده خواهد شد. با در نظر داشتن این شرایط لطفا بسته مورد نظر خود را انتخاب کرده و روی دکمه درخواست لینک دانلود کلیک کنید

در حال به روزرسانی اطلاعات

درخواست لینک دانلود

در حال به روزرسانی اطلاعات

لطفا قبل از فعالسازی لینک دانلود به موارد زیر توجه کنید:

  • پسورد فایل‌های فشرده است.
  • لینک‌های آماده شده تا 8 روز پس از فعالسازی منقضی خواهند شد.
  • حجم فایل‌ها تخمینی هستند.
  • در صورتی که لینک دانلود تا 15دقیقه پس از درخواست آماده نشد، از بخش پشتیبانی پیگیری نمایید.
مسیرهای یادگیری آموزش رهبری خدمات مشتری

یکی از مهمترین مشکلات افرادی که از آموزش های آنلاین استفاده می‌ کنند این است به دلیل تعداد زیاد این آموزش ها، کاربر دچار سردرگمی شده و نمی داند از کدام آموزش بهتر است شروع کند و یا با کدام آموزش ها مهارت های خود را ارتقا دهد. داشتن یک برنامه آموزشی گام به گام میتواند کاربران را از این مشکلات رها کند. در واقع مسیرهای یادگیری مجموعه ای از آموزش ها هستند که به ترتیب اولویت در کنار هم قرار گرفته اند تا کاربران را از این سردرگمی ها نجات دهند. این مسیرها در موضوعات مختلفی دسته بندی شده‌اند که در زیر، لیستی از همه دسته بندی مسیرهایی که توسط سایت لیندا ارائه شده اند را می توانید مشاهده کنید.

آموزش Customer Service Leadership در 3 مسیر آموزشی قرار دارد. تخصص مورد نظر خود را انتخاب کنید، با مسیر یادگیری آن همراه شوید و حرفه ای شوید.

مدیران خدمات مشتری تیم های خود را در حل مشکلات، عیب یابی مشکلات مشتری و ارائه خدمات استثنایی به مشتریان رهبری می کنند. مهارت های لازم را برای ایجاد فرآیندها و سیاست هایی که کارکنان شما را برای ارائه عملکرد برتر راهنمایی می کند، به دست آورید.

آموزش رهبری خدمات مشتری ، ایستگاه شماره 2 در مسیر یادگیری مدیر خدمات مشتری شوید ، است.

Card image
شامل 9 دوره آموزشی به مدت 8 ساعت

مدیران خدمات مشتری تیم های خود را در حل مشکلات، عیب یابی مشکلات مشتری و ارائه خدمات استثنایی به مشتریان رهبری می کنند. مهارت‌هایی را که برای ایجاد فرآیندها و سیاست‌هایی که کارکنانتان را برای ارائه عملکرد برتر راهنمایی می‌کنند، پرورش دهید.

آموزش رهبری خدمات مشتری ، ایستگاه شماره 1 در مسیر یادگیری رشد به عنوان مدیر خدمات مشتری ، است.

Card image
شامل 4 دوره آموزشی به مدت 4 ساعت

فناوری دیجیتال کسب و کار را در سراسر جهان متحول می کند. در این مسیر یادگیری، نیروهای دگرگون کننده و تکنولوژیکی در کار و راه های استفاده از آنها برای موفقیت بلندمدت سازمان خود را بررسی کنید. به علاوه، نحوه استفاده از تفکر طراحی و سایر شیوه های چابک را برای نوآوری کشف کنید.

آموزش رهبری خدمات مشتری ، ایستگاه شماره 10 در مسیر یادگیری استاد تحول دیجیتال ، است.

Card image
شامل 32 دوره آموزشی به مدت 38 ساعت
نوع محتواها
22 محتوای ویدئویی
زیرنویس‌
فارسی-ماشین و انگلیسی
کیفیت ویدئوها‌
720p و 540p
فایل تمرینی‌
دارد